EmailPrintExport ICS

Minkiö August Market

Title:
Minkiö August Market
When:
Sat, 11. August 2018, 12:10 - 17:25
Where:
Jokioinen Museum Railway - Jokioinen, Humppila
Category:
Events at Jokioinen Museum Railway

Description

On Saturday 11.8. there is the August Market at Minkiö station organized by Kiipu Village Assocuation.

Trains are running between Humppila, Minkiö, and Jokioinen and the Minkiö Station Café as well as the locomotive sheds are open. No hand trolley rental as trains are running. You can find the timetable below.

Trains will run to the following timetables.

Train timetable

Elokuun lauantaiaikataulu

HUMPPILA - JOKIOINEN

  11 13 15
HUMPPILA 10.25 13.50 17.00
Kermala x10.31 x13.56 x17.06
Palomäki x10.38 x14.03 x17.13
Santavaihde x10.40 x14.05 x17.15
Vuorela x10.45 x14.10 x17.20
MINKIÖ ← 10.53 14.18 17.28
MINKIÖ → 11.20 14.35  
Salminen x11.27 x14.42  
Raemäki x11.32 x14.47  
Kirkkotie x11.39 x14.54  
JOKIOINEN 11.42 14.57  
       

JOKIOINEN - HUMPPILA

  10 12 14
JOKIOINEN 12.00 15.15
Kirkkotie x12.03 x15.18
Raemäki x12.10 x15.25
Salminen x12.15 x15.30
MINKIÖ ← 12.22 15.37
MINKIÖ → 9.40 13.05 16.15
Vuorela x9.48 x13.13 x16.23
Santavaihde x9.53 x13.18 x16.28
Palomäki x9.55 x13.20 x16.30
Kermala x10.04 x13.29 x16.39
HUMPPILA 10.10 13.35 16.45
  • X) juna pysähtyy tarvittaessa seisakkeilla. Näytä veturille pusähtymismerkki kädelläsi noustessasi junaan ja ilmoitta junan konduktöörille, mikäli haluat jäädä junasta jollain seisaakkeella.
  • Lähdöt Humppilasta: klo 10.25 (paluu klo 13.35), klo 13.50 (paluu klo 16.45) ja klo 17.00 (Saapuu Minkiölle klo 17.28, ei palaa Humppilaan).
  • Lähdöt Minkiöltä Humppilaan: klo 9.40 (paluu klo 10.53), klo 13.05 (paluu klo 14.18) ja klo 16.15 (paluu klo 17.28).
  • Lähdöt Minkiöltä Jokioisiin: klo 11.20 (paluu klo 12.22) ja klo 14.35 (paluu klo 15.37).
  • Lähdöt Jokioisilta: klo 12.00 (paluu klo 14.57) ja klo 15.15 (sapuu Minkiölle klo 15.37 ja Humppilaan klo 16.45, ei palaa Jokioisille).

For connecting VR train timetables please click here!


Venue

Location:
Jokioinen Museum Railway
City:
Jokioinen, Humppila
Country:
Finland
Jokioinen Museum Railway

Description

Humppila, Minkiö, and Jokioinen stations and Kermala, Palomäki, Santavaihde, Vuorela, Salminen, Raemäki, and Kirkkotie halts of Jokioinen Museum Railway.